Makiety, dioramy

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Wolisz jakąś płytę czy bawić się w kosteczkę po kosteczce?? (coś "ala" S/M :diabeł: )

irisbus

Post autor: irisbus »

Zdecydowanie kostka po kostce, lepiej się to układa w dowolne kombinacje uszkodzeń płyt ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Ot.. Sobie drzewko wyrosło :diabeł:

Obrazek

irisbus

Post autor: irisbus »

I tak jak obiecałem tak zrobiłem, zamiast płyt pojawiła się trylinka:
Obrazek
Obrazek
Kolejna w planach jest wymiana chodników, ale to wkrótce.

I parę nowych fotek całości:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ta trelinka to Ci nawet nieźle wyszła. Ogólnie ładnie ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Ładnie?? Zajefanie :!:
Tylko popraw tu płyty chodnikowe i będzie miodek :D
Obrazek

irisbus

Post autor: irisbus »

Ogryzek pisze:Tylko popraw tu płyty chodnikowe i będzie miodek
irisbus pisze:Kolejna w planach jest wymiana chodników, ale to wkrótce.
:D

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Dlatego napisałem popraw a nie zrób nowe :mruga:

irisbus

Post autor: irisbus »

Zacząłem przymiarki do mojej makiety tramwajowej, w planach jest jedna linia jadąca z blokowiska na tereny przemysłowe przez Rynek miasta, póki co zaczynam od modułu z głównym placem - będzie miał wymiary 80x150cm, obecnie skompletowałem już większość zabudowy tego modułu, ale pewnie z czasem coś jeszcze dojdzie, na środku placu bezie przystanek a po bokach jakieś rabatki i widoczna na fotkach fontanna, jakoś tak to będzie wyglądało:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tory będą jeszcze zmienione, ale układ powinien być mniej więcej taki. Projekt jest dość śmiały i kosztowny więc pewnie prace nie będą się posuwały za szybko, ale postaram się co jakiś czas pokazywać coś nowego, jakoś w połowie stycznia chciałbym mieć już gotową bazę pod makietę i coś zacząć już dłubać.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Powiem ze pomysł robi wrażenie :) Przemyśl dobrze szerokość ulic i wymiary torowiska (mam wrażenie jak by ulice były za wąskie dla toru...


Dawno nie pokazywałem co u mnie się dzieje wiec parę fotek z prac i krótkie opisy :D

Głównie prace skupiły się na wykończeniu pierwszego segmentu i wstępnym posianiu trawy na drugim segmencie.

Obrazek

Obrazek

Ogólnie na pierwszym module było użyte 7 rodzai trawy (kolorów, długości itp). Dokończony został całkowicie tor ( z zapasem który zostanie odcięty po wykonaniu na końcu skrzynek).

Obrazek

Plan dotyczący lasu nie co się zmienił i jak widać na łączeniu obu segmentów będzie się kończył.

Obrazek

Obrazek

W miejscu gdzie miał być budynek (kolo przejazdu) z czasem wyrośnie pole rzepaku), a w samym rejonie przejazdu niebawem ustawione zostaną znaki ostrzegawcze (stop i krzyż św. Andrzeja).

Obrazek

Sama zaś droga po tej stronie która wyszła mi no powiedzmy jak gniot została poprawiona :D Oczywiście będzie ona jeszcze odpowiednio spatynowana do całości

Obrazek

Tory zostały za szutrowane szutrem do TT i powiem szczerze ze efekt jest 100x lepszy. Z resztą oceńcie sami...

Tor świeżo szutrowany

Obrazek

Porównanie podczas patynowania

Obrazek

Nie co bliżej na szuter oraz miejsce w którym podłączone zostały kable zasilające tor

Obrazek

Prace nie ominęły tez odpowiedniego ustawienia samych slupów trakcyjnych. rys. pokazuje w jaki sposób będzie u mnie wyglądała siec.

Obrazek

Niestety licząc koszta wymiany wysięgników oraz koszt zakupów samej sieci (w tym kotwic itd) wyszedł tak wysoki ze prace w tym temacie będą strasznie powolne.

Podczas prac nie zabrakło eksperymentów taki jak np robienie krzaków z rożnych materiałów. Tu mamy Komosa+listkowie+ gąbka

Obrazek

A tu jak wyżej plus trawa elektrostatyczna ;)

Obrazek

Ze względu na mocne zarośla jakie u mnie występują oraz bujna matkę naturę nie moglem się powstrzymać od pozwolenia by jeden ze slupów tak ze został obrośnięty...

http://img189.imageshack.us/img189/3319/img0398am.jpg

A na koniec taki oto obrazek ;)

Obrazek

Mam nadzieje ze nikogo nie zanudziłem w razie jakich kol wiek pytań służę pomocą :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super realistycznie Ci to wyszło. Rozumiem, że sieć trakcyjna też się później pojawi ? ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:Super realistycznie Ci to wyszło. Rozumiem, że sieć trakcyjna też się później pojawi ? ;)
Ogryzek pisze:Niestety licząc koszta wymiany wysięgników oraz koszt zakupów samej sieci (w tym kotwic itd) wyszedł tak wysoki ze prace w tym temacie będą strasznie powolne.

irisbus

Post autor: irisbus »

Trochę z opóźnieniem ale ruszyłem, póki co podbudowa:

Obrazek

:D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tia. I w ten oto sposób Irisbus wyjął półki z szafy (widocznej w drugim plenerze), by zrobić sobie makietę. Rodzina będzie szczęśliwa :diabeł:

irisbus

Post autor: irisbus »

Dziś już trochę więcej się zaczęło dziać na moim segmencie, położyłem torowisko, na dniach będę wyrównywał podłoże do torowiska, tak by jezdnie zrównać z szynami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ