Gdańskie Mercedesy

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
u2w

Gdańskie Mercedesy

Post autor: u2w »

Tym razem postanowiłem wyjść poza granice sieci ZKM Gdynia i zrobić ukłon w stronę gdańskich kolegów ;) W ten sposób powstał Mercedes O405N #2001 w barwach ZKM Gdańsk. :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 20:07 przez u2w, łącznie zmieniany 2 razy.

rupak9

Post autor: rupak9 »

Wreszcie coś "gdańskiego" xD.

Podi

Post autor: Podi »

Bardzo ładny :)

u2w

Post autor: u2w »

Jak dotąd, jestem na etapie robienia modeli "kwadratów". Być może za jakiś czas zabiorę się za "obłe"... Ale i tak w pierwszej kolejności będzie to Saurer ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Model dość ciekawy ;) Ja osobiście poczekam na Saurera :) Wole gdyńskie wozy :D

voy

Post autor: voy »

Bardzo ładny, jednak czy przód nie jest przypadkiem zbyt wybrzuszony?

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Tym razem postanowiłem wyjść poza granice sieci ZKM Gdynia i zrobić ukłon w stronę gdańskich kolegów ;) W ten sposób powstał Mercedes O405N #2001 w barwach ZKM Gdańsk. :)
Dzięki, ze o nas pomyślałeś. Co prawda są one trochę bielsze, ale w takich barwach bardziej mi się podobają, więc niech tak zostanie.

PS. Nieźle wyszły te szyby. ;)

[ Dodano: 2006-03-27, 17:35 ]
No i szcerze mówiąc wszystko jest to zrobione bardzo dokładnie i w najdrobniejszych szczegółach. Gratulacje. :)

u2w

Post autor: u2w »

Damhanie, więc podaj mi właściwy kolor. Poniżej daję kilka przykładów - powiedz, który jest najbliższy:

Obrazek
Mati15 pisze:...przecież PR110 miał lekko zaokrąglonny dach...
Jest pewna różnica między wycinkiem walca a wycinkiem kuli lub kształtem nieregularnym jak w przypadku pojazdów. Ale spoko, coś się z czasem wymyśli :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Możesz zobaczyć tu: http://img296.imageshack.us/my.php?imag ... 9380lc.jpg

Ale tak jak mówiłem: może być jak jest i wielkiej różnicy nie ma.

u2w

Post autor: u2w »

Wiesz, co zdjęcie, to inny odcień - zwłaszcza przy jasnych kolorkach. Ale skoro twierdzisz, że może być, to OK - w razie czego będzie na Ciebie ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Wiesz, co zdjęcie, to inny odcień - zwłaszcza przy jasnych kolorkach. Ale skoro twierdzisz, że może być, to OK - w razie czego będzie na Ciebie ;)
Po prostu chodzi o to, że te zaprezentowane to prawidłowe gdańskie barwy, tylko, że kłopot polega na tym, że te Merce są pomalowane nieprawidłowo( na biało, a nie kremowo), ale już mniejsza o to. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Tym razem postanowiłem wyjść poza granice sieci ZKM Gdynia
Wow :shocked: Niezły. Fajny model do sklejania. :P

A z tymi odcieniami - biały-kremowy. Nie Przejmuj się, ja też zjadłem już na tym zęby.... :D

u2w

Post autor: u2w »

J-31 pisze:A z tymi odcieniami ... też zjadłem już na tym zęby....
Ja na razie tylko nimi zgrzytam (zębami). Jestem już tak "skonstruowany", że jak coś robię, to staram się aby było zrobione porządnie - tu: jak najwierniej odzwierciedlić rzeczywistość ;)

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Wow! U2w świetny model! :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Ja na razie tylko nimi zgrzytam (zębami). Jestem już tak "skonstruowany", że jak coś robię, to staram się aby było zrobione porządnie - tu: jak najwierniej odzwierciedlić rzeczywistość ;)
Współczuję Ci. Szczególnie, że z gdańskimi autobusami jest tak, że część jest biała jak śnieg, a część ma faktycznie kolor kremowy. Co więcej, każdy chyba inaczej.... :devil:

O ile jednak pamiętam gdańskie Merce, i o ile je widziałem, to one są faktycznie śnieżno białe. :)

ODPOWIEDZ