Modele autobusów GZK Rędziny

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
stachu

Modele autobusów GZK Rędziny

Post autor: stachu »

Chcę zaprezentować modele tego przewoźnika przed dodaniem ich na internet sprawdziłem czy da się je skleić. Odpowiedź brzmi TAK da się skleić, a więc mogę je tu dodać :)
Pragnę jednak dodać, jak już wcześniej wspomniałem w temacie, że opróc autobusów GZK Rędziny będą także z MPK Częstochowa, PKS Częstochowa oraz PKM Gliwice :)
¯ycę miłego sklejania :)
Pierwszymi modelami będą
Solaris Urbino 10 #18 z GZK Rędziny:
http://img120.imageshack.us/my.php?imag ... 632cu1.gif

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »

A ja zacząłem robić tabor MPK katowic jeżeli chcesz mogę ci pomóc. :)

stachu

Post autor: stachu »

No pewnie można się zgdać :)

pmaster

Post autor: pmaster »

doktorek pawel pisze:A ja zacząłem robić tabor MPK katowic
Fikcyjny chyba.


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Stachu, z całym szacunkiem, ale kompletnie czegoś tu nie rozumiem.

O ile 120M #8 wyróżnia się schematem malowania, a #11 jest nowszą wersją 120-tki - z kwadratowymi oknami - o tyle nie rozumiem, po co Zrobiłeś dwa takie same modele - #9 i #10. One nie różnią się niczym. Wystarczyło dodać tylko jeden z nich.

Tak samo jest z PR-kami. O ile #3 przed remontem wyróżnia się lekko barwami (jest biały), a PR110U rzeczywiście różni się detalami, o tyle pozostałe - czyli #1, #2, #3 (po remoncie), #4, #5, #6 i #7 niczym się nie różnią (po za numerem tab.) i są dokładnie takie same.

Wystarczył by model tylko jednego autobusu reprezentującego wszystkie pozostałe. A jeśli ktoś koniecznie chciałby mieć całą flotę PR-ek, to przecież model można samodzielnie edytować ;)

Reasumując. Stachu, jeśli Chcesz zainstalować kolejne modele GZK Rędziny, to po prostu Pokaż pojedyńcze modele danego typu pojazdu - no chyba, że poszczczególne egzemplarze, czymś szczególnym się wyróżniają (jak np. #8). Czymś, co jest widoczne i warto pokazać ;)

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »

coś mi te liniki nie chodzą

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

stachu pisze:Dziś dodaje Jelcze z GZK Rędziny (cały tabor Jelczy)
¯le zrobiony jest przód - należałoby zlikwidować kawałki trójkątnych, bocznych szybek (po sklejeniu będą wyglądały, jakby wychodziły z krawędzi pudła) - po prostu pozostawić w tym miejscu "wnękę" - po sklejeniu pojazd powinien wyglądać lepiej ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Szkoda tylko że kolorystyka jest bardzo jednolita. Mogłeś po prostu jak napisał:
J-31 pisze:Wystarczył by model tylko jednego autobusu reprezentującego wszystkie pozostałe
i było by dobrze.

mariano85

Post autor: mariano85 »

J-31 pisze: Stachu, jeśli Chcesz zainstalować kolejne modele GZK Rędziny, to po prostu Pokaż pojedyńcze modele danego typu pojazdu - no chyba, że poszczczególne egzemplarze, czymś szczególnym się wyróżniają (jak np. #8). Czymś, co jest widoczne i warto pokazać ;)
No jak to przecież każdy sie wyróżnia - numerem taborowym ;) chyba dlatego kolega z Gliwic zrobił model każdego wozu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mariano85 pisze:No jak to przecież każdy sie wyróżnia - numerem taborowym ;)
To akurat nie jest aż taki istotny szczegół, dla którego trzeba zrobić modele wszystkim pojazdom tego samego typu, z tej samej dostawy - które zewnętrznie są takie same. Jak np. cała partia Rędzińskich SU10 ;)

Jeśli któryś z tych pojazdów wyróżnia się widocznymi detalami - np. klimą, ale schemate malowania - to wtedy warto pokazać dany pojazd.

No, a jeśli ktoś chce skleić sobie 6 sztuk takich samych Solarisów... jego wola. Wystarczy sobie samemu tylko wyedytować numer taborowy. To nie jest skomplikowane :cool:

mariano85

Post autor: mariano85 »

Stachu będziesz musiał dodrukować 4 kolejne wozy bo Solnice są zamówione;]
Ostatnio zmieniony 2012-11-30, 21:33 przez mariano85, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uno momento - a jakie "Solnice" zamówiło GZK ? ;)

mariano85

Post autor: mariano85 »


stachu

Post autor: stachu »

Solaris Urbino 10 #21
http://img63.imageshack.us/i/solarisurb ... zkrdz.png/

[ Dodano: 2010-07-05, 18:51 ]
Solaris musiał zostać dopracowany kosmetycznie i teraz odpowiada orginałowi.
http://img812.imageshack.us/i/solarisur ... zkrdz.png/

ODPOWIEDZ