Cobus 2700 i 3000

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
PAFAWAG

Cobus 2700 i 3000

Post autor: PAFAWAG »

Ci, co kiedyś choć raz lecieli samolotem, powinni je znać - niskopodłogowe autobusy lotniskowe marki Cobus, dowożące pasażerów z terminali pod samolot (są w tym dominujące, mimo, że w takiej służbie spotkać można Solarisy [L. im. F. Chopina w W-wie], Irisbusy lub Renault [L. R. Ch. de Gaulle - Paryż]).
Poniżej prezentuję dwa typy autobusu lotniskowego Cobus - 2700 i 3000:
Obrazek
Cobus 2700
i
Obrazek
Cobus 3000 :D

A tu - kilka wersji obu Cobusów - ze znakami różnych lotnisk świata;
Najpierw 2700:
Obrazek
Wersja z Aeroport Paris Roissy Charles de Gaulle [Aeropor Pari Rłasi Szarl de Gol];
Obrazek
Wersja z Airport Frankfurt n. Menem;
Obrazek
Wersja z Lotniska im. Fryderyka Chopina Warszawa - Okęcie;
Obrazek
Wersja z Lotniska im. Mikołaja Kopernika Wrocław - Strachowice;
Obrazek
Wersja z Lotniska Shanghai Pudong [Siąhai Pudon'] - Chiny. :D

A teraz Cobusy 3000:
Obrazek
Wersja z Aeroport Paris Roissy Charles de Gaulle [Aeropor Pari Rłasi Szarl de Gol];
Obrazek
Wersja z Airport Frankfurt n. Menem;
Obrazek
Wersja z Lotniska im. Fryderyka Chopina Warszawa - Okęcie;
Obrazek
Wersja z Lotniska im. Mikołaja Kopernika Wrocław - Strachowice;
Obrazek
Wersja z Lotniska Shanghai Pudong [Siąhai Pudon'] - Chiny. :D

Oczywiście lotniskowe Cobusiki nie mają logo lotnisk na dachu, możliwe, że jedynie tylko po bokach, choć nie zawsze - umieściłem je, by podporządkować dany egzemparz do danego lotniska ;)

Mam nadzieję, żę modele się spodobają :D
Ostatnio zmieniony 2007-11-03, 21:41 przez PAFAWAG, łącznie zmieniany 1 raz.

Szymon

Post autor: Szymon »

Dobry jesteś chciało Ci się tyle tego malować, chyba gdzieś w necie widziałem już je jako modele, ale jeśli są Twoje od A do Z no to sory

Maciej

Post autor: Maciej »

PAFAWAG.Gratulacje!Świetne modele! :) Już je drukuję ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Super, dzięki :biggrin: Ciekaw jestem, jak się skleją :)
A w sieci faktycznie są modele Cobusa 3000 - sam taki znalazłem w Grafice Google, kiedy szukałem rysunków bocznych Cobusów ;)
Rysunki znalazły się na stronie www.sogerweb.com/ita/prod_contact.htm ,
której adres widnieje na każdym modelu ;)

S_S

Post autor: S_S »

Niestety ten link nie działa...

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Uhm... W takim razie trzeba wejść w Grafikę Google, wpisać "Cobus 3000", i na pierwszej stronie jedna z miniatur obrazów będzie przedstawiała właśnie te rysunki techniczne Cobusika, z których skorzystałem - będą to chyba jedyne rysunki techniczne na stronie 1, więc łatwo je będzie znaleźć :]

Szymon

Post autor: Szymon »

Mówiłem, że gdzieś je widziałem :D A te Cobusy to jeżdżą gdzieś w Polsce :?: I jeszcze jedno ciekaw jestem gdzie on ma silnik skoro jest niskopodłogowy :?:

pmaster

Post autor: pmaster »

sm48 pisze:A te Cobusy to jeżdżą gdzieś w Polsce
Tak, na wielu lotniskach
sm48 pisze:I jeszcze jedno ciekaw jestem gdzie on ma silnik skoro jest niskopodłogowy
Wiesz, w Polsce i na świecie jeździ wiele takich autobusów i gdzieś tam mają silniki…

Szymon

Post autor: Szymon »

plocmaster pisze:I jeszcze jedno ciekaw jestem gdzie on ma silnik skoro jest niskopodłogowy
Wiesz, w Polsce i na świecie jeździ wiele takich autobusów i gdzieś tam mają silniki…
Na modelu nie widać gdzie jest silnik więc się pytam

Maciej

Post autor: Maciej »

PAFAWAG pisze:Ciekaw jestem, jak się skleją
Spoko, PAFAWAG.. :) Już skleiłem, wyszły świetnie ;) Wkrótce dam jego fotki :razz:

irisbus

Post autor: irisbus »

Jedyne co kole w oko to koła jakieś takie pikselowate... a takto modele całkiem całkiem, BTW to może wrocławską wersję z reklamą ?
Obrazek

mil

Post autor: mil »

Gdzie jest silnik? Z grubsza proste pytanie, ale odpowiedź jest bynajmniej dziwna. Z tego co wywnioskowałem, to silnik znajduje się z przodu! To znaczy tuż za kabiną kierowcy. Nigdy nie jechałem tym pojazdem ale na podstawie tego zdjęcia:
http://m43.narod.ru/other_2/Airport_bus/cobus_03.JPG
i przednich drzwi umieszczonych widać specjalnie dla kierowcy można się tego domyślić.

Jeżeli nie mam racji to proszę mnie poprawić

[ Dodano: 04 Lis 2007 17:47 ]
chyba, że jest to miejsce na bagaże...

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

sm48 pisze:gdzie jest silnik
Silnik jest tutaj :(zaznaczony na zielono)
ObrazekObrazekObrazek
Kabina kierowcy zaznaczona jest kolorem niebieskim. Zdjęcia i rysunek pochodzą z tej strony: http://www.contrac-cobus.de/

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Zgadza się - silniki we wszystkich Cobusach (bo Paparazzi pokazał umieszczenie silnika na przykładzie Cobusa nowszej generacji niż moje, odwzorowane na modelach ;) ) są umieszczone w przedziale dla pasażerów, za kabiną kierowcy, w czymś w rodzaju skrzyni zajmującej całą szerokość pojazdu - całość jest pokryta plastikami z wykończenia wnętrza autobusu, a na górze jest nawet wyścielenie z miękkiej, "dywanowej" tkaniny; silnik tworzy coś w rodzaju wyściełanej półki, bardzo wygodnej do położenia bagażu podręcznego samolotowego, by odpocząć, bowiem w Cobusach jest tylko parę miejsc siedzących :confused: ; silniki pracują cicho, tak więc w środku nie ma zbytniego hałasu; zawieszenie jest dość miękkie :)

Amalio

Post autor: Amalio »

PAFAWAG pisze: bardzo wygodnej do położenia bagażu podręcznego samolotowego, by odpocząć, bowiem w Cobusach jest tylko parę miejsc siedzących :confused:
Tylko po co skoro przejazd tym autobusem trwa w porywach do kilkunastu/kilkudziesięciu sekund :?:
Ja miałem okazję jechać tym nowym jak i tym starszym co jest przedstawiony na rysunkach i pomijając stylistykę to moim zdaniem te starsze są jednak lepsze.
PS proponował był wydzielić posty do jakiegoś nowego tematu ( np ) "Contrac - Cobus" do działu inne marki :)

ODPOWIEDZ