[Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

Podkład pod reklamę w trakcie nakładania ;)
Obrazek
Obrazek
A tak na serio - przy wycinaniu otworu "chłodzenia silnika" uszkodziłem od wewnątrz dwie z poręczy. Żeby to naprawić, musiałem wyciąć dach, ale wyszło to na dobre, bo ten wymieniony jest o wiele sztywniejszy i po pomalowaniu nie zagina się do środka.
Obrazek
Po co zaś wycinałem otwór przy "silniku"? Otóż będzie on zamaskowany kawałkiem rajstop pomalowanych na czarno. Gdybym tego nie zrobił, musiałbym ręcznie mazakiem kropka po kropce malować kratkę w tym miejscu.

lukasn26

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: lukasn26 »

Mojego Jelcza mi ukradł! A tak na poważnie to jak <b>narazie</b> ładnie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: J-31 »

Nawet nie śmiem pytać, komu te rajstopy Zwinąłeś. Grunt, że pasują do 120M :mruga:

A tak a propo, Kędzior, skoro już komuś Zdejmowałeś rajstopy - to nie mogłeś sobie od razu "zamówić" czarnych" ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:Nawet nie śmiem pytać, komu te rajstopy Zwinąłeś.
A taka jedna luba u mnie na podłodze zostawiła ;)
A tak a propo, Kędzior, skoro już komuś Zdejmowałeś rajstopy - to nie mogłeś sobie od razu "zamówić" czarnych" ? ;)
Tylko takie miała... yyyy Eyyyyhhhmmm! (głośne chrząknięcie)... Wracając do tematu ;)

Już prawie... Już za chwilę...
Obrazek

Przy nakładaniu szczegółów nadwozia na podstawie zdjęć, stwierdziłem też niestety, że model 120M kol. Adrysa ma błędy w długości okien względem oryginału. Jest to na tyle widoczne, że podane wyżej zdjęcie mogłoby przedstawiać równie dobrze Jelcza PR110M, głównie z powodu pierwszego okna, jak i odstępów okien od środkowych drzwi :( Teraz już za późno w tym modelu na takie poprawki. Zresztą nawet się tego nie podejmuję - to już przecież moje czwarte albo i piąte podejście przy sklejaniu tego samego modelu. Chyba więc wystarczy ;)

Przy okazji znalazłem w szufladzie nieukończony projekt gniota z 2010r. (własna modyfikacja modelu z Orlika, nie ta od Adrysa ;)) Nie zostanie ukończony z powodu złych proporcji. Może w przyszłości zostanie wykonany od nowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: J-31 »

Z tymi oknami, to faktycznie jest błąd. Aczkolwiek model i tak jest na tyle fajny, że rzeczywiście nie ma się co martwić i machnąć na to ręką. Najwyżej na półce Postawisz go drugą stroną, tak aby te okna nie były widoczne ;)

Adrys1005

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Adrys1005 »

"Oj tam, oj tam" :D
A tak serio. Widzę, że okna są ciut za blisko drugich drzwi, ale nie ma z tym dramatu więc nie poprawiałem tego (chyba, że ja nie widzę czegoś istotnego?). Z tego co wiem to 110 od 120 różniła się przede wszystkim tyłem (przynajmniej w kwestii wizualnej)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

9010 praktycznie już ukończony. Nie ma tylko lusterek, numerków i "odblasków", ale tych pierwszych mi się nie chce robić. Te drugie przyjdą z czasem.
Obrazek
Obrazek

Rozmontowałem też Solarisa ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: J-31 »

Łeeee, Zepsułeś Solarisa. A był taki ładny ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

To się okaże;)
Obrazek
Obrazek
Solaris dostaje docelowy make-up, ale to dopiero część rzeczy jaką przy nim trzeba zrobić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: J-31 »

Nieźle. Już robi wrażenie. To chyba pierwszy "wrocławski", czy ktoś już robił takowego przed Tobą ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

mzk804 miał w planach zrobienie takowego. Niestety zarówno w Solarisie, jak i w Jelczu nie trafiłem z odcieniem żółtego - wchodzi bardziej w RAL1003 a nie 1021 stosowany w MPK.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: J-31 »

Różnica w odcieniach w sumie niewielka, a i tak wygląda fantastycznie ;)

9507

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: 9507 »

Żółty żółtym, mi się w oczy rzuca dolny pasek - a raczej jego grubość. Ale nie mój cyrk, nie moje małpy ;) Grunt, że Ci się chce.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

Postanowiłem zainwestować trochę złocisza w swój warsztat. Prócz kolejnych farbek, dołączyły nowe pędzelki oraz taśma maskująca. Powinno to wpłynąć na jakość wyrobów z ZNTKM.
Obrazek
Muszę przyznać rację M_Szymkowiakowi, wrocławskie malowanie wcale nie jest takie proste do odwzorowania. Tutaj trwa malowanie już z użyciem farbki A08, zamiast A27.

Jednak i ten odcień mi nie podpasował, więc przystało na spray o odcieniu RAL 1023. O dziwo, Mercedes Citaro G był malowany ciemniejszym odcieniem żółci.
Oczywiście 1023 to nie jest prawidłowy odcień wrocławskich barw, ale jest najłatwiej dostępny i najbardziej do niego zbliżony.
Obrazek

Wadą tego rozwiązania jest długi czas schnięcia lakieru.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: J-31 »

Za chwilę grubość kolejnego lakieru będzie zbliżona do grubości plastiku. Fachowcy powiedzą później "pewnie był pukany, za dużo szpachli" :mruga:

ODPOWIEDZ