[Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Ogryzek

Re: EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

Nigdy nie rzucam cen na fora publiczne. Jak ktoś będzie zainteresowany to na pewno będzie umiał się skontaktować. Poza tym jak ktoś wie ile co jest warte i ile pracy jest przy tym myślę ze wyceni w miarę poprawnie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: J-31 »

Ogryzek, dzięki za informacje. Ja tylko wysłałem Ci podziękowanie za info - na PW ;)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

Jak pisałem pokazywany EN57 jest zupełnie inny od znanego zestawu Milosa. Przez co i silnik tez jest inny. Przede wszystkim mocniejszy przez co model śmiga jak marzenie.

Obrazek

Teraz kombinowanie aby jak najbardziej "zakryć" silnik :mruga:

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

Wiem ze was temat modelu EN57 bardzo ciekawi wiec nie będę dłużej przytrzymywał ;)

Jak widać dostawa opiewała na dwa zestawy EZT.

Obrazek

Pierwsze kroku z kastami to usuniecie nadlewów- standardowo przy żywicy :retard:

Obrazek

Obrazek

Większość poszła bez problemu jednak przy odlewaniu na reflektorach zrobiła się grubsza warstwa. Ze względu ze w domu nie mam odpowiednich narzędzi przewiercenie reflektorów odbędzie się jutro :mruga:

Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Kolejorz »

Hm, cóż powiedzieć. Prace nad tym modelem idą ci świetnie. ;)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

Swoim tempem ;) Pora na kolejne "klatki" z postępów prac. Czas na armaturę dachu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pantografy zostały tylko przyłożone aby zobaczyć jak to wszystko ze sobą "gra". Oba zestawy idą teraz na malarnie. Jeden zostanie pomalowany na standardowe barwy. Drugi z kolei na niebiesko z zółtą strzałą :cool:

jakubg1

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: jakubg1 »

A te pantografy są ruchome? (to znaczy, że można je podnosić i opuszczać)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

jakubg1 pisze:A te pantografy są ruchome? (to znaczy, że można je podnosić i opuszczać)

Oczywiście. Były one prezentowane w pełnej krasie w temacie o budowie ET21

przykładowe foto

Obrazek

jakubg1

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: jakubg1 »

A tak się w takim razie z ciekawości spytam... :mruga:
Czy przełącza się automatycznie czy "ręcznie"? :retard:

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

jakubg1 pisze:A tak się w takim razie z ciekawości spytam... :mruga:
Czy przełącza się automatycznie czy "ręcznie"? :retard:
Jak zapewne wiesz robię modele pod zamówienie. Jak ktoś chce to istnieje możliwość zamontowania serwo w celu obsługi pantografów przez DCC- klient płaci i wymaga (prosta sprawa) :cool:

Tu jak widzisz silnik jest większy gdyż właściciel woli mieć pewny mocny motor kosztem wnętrza niż nie pewny silnik za to z pełnym wnętrzem. W EN57 trzeba iść na wiele kompromisów ze względu na "szklarnie". Czyli bardzo dużej ilości szyb gdzie nie ma miejsca gdzie i jak zakryć silnik czy ewentualnie głośnik, serwo itp...

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

W związku ze to tez temat EN57 postanowiłem Wam zaprezentować skład EN57 w skali N (1:160). Model to za dużo powiedziane... Bardziej sylwetka. Sylwetki takich składów powędrują do Przewozów Regionalnych dla pracowników na pamiątkę :mruga:

Obrazek

Oraz dla porównania skali...

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: J-31 »

Ogryzek - tak z ciekawości zapytam, a te sylwetki to jak się robi. To jest montaż z kilku elementów, czy jednolity odlew ? Jeśli tak to z czego ? ;)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:..a te sylwetki to jak się robi. To jest montaż z kilku elementów, czy jednolity odlew ? ;)
Sylwetka jako tako składa się z 3 elementów- czyli 3 człony z torem.
J-31 pisze: To jest montaż z kilku elementów, czy jednolity odlew ?
Nie jest to odlew :cool:
J-31 pisze:Jeśli tak to z czego ?
Materiał to fotopolimer. Wiec jak zapewne się domyślasz sylwetka to druk 3D (dlatego ma te lekkie pasy wzdłuż). Po pomalowaniu nie będą tak widoczne.

jakubg1

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: jakubg1 »

Ogryzek pisze:sylwetka to druk 3D
No to kawał roboty. Cały ten EN57 wymodelowałeś?

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

Chętnie od powiem na każde pytanie. Jednak Twoje są takie aby tylko cos pisać... Po co? Twoje pytania nic nie wnoszą ani w temat ani nie posluza pomocą innym co by chcieli wykonać model.
Co do druku 3D. Jak samo stwierdzenie mówi "druk 3D" sylwetka zostala WYDRUKOWANA. A wiec aby wydrukować musisz posiadać plik graficzny (3d). Tak się sklada ze ja grafikiem nie jestem... Modelarzem mogę chyba juz się tytulowac ;)

ODPOWIEDZ